p-mat_logo  
banner
Ucmeradi
Ingenium
Moodle
 
Moderny ucitel
Investland 40up
Prihlasovacie meno:
Heslo:

Registrácia
Zabudnuté heslo
Matboj je jednodňová súťaž 4-členných tímov určená pre deti II. stupňa ZŠ a prímy-kvarty OG. Súťaž je svojou formou pre žiakov veľmi príťažlivá, nakoľko počítanie príkladov je zakomponované do pútavého príbehu. Úlohy, ktoré žiaci v priebehu dopoludnia riešia sú náročnejšie na logické myslenie ako bežné úlohy, s ktorými sa stretávajú v škole, mnohé z nich vyžadujú netradičný tvorivý prístup a sú volené tak, aby boli pre žiakov zaujímavé a motivujúce. Vyriešenie úloh im umožňujú zapojiť sa do hry a pokračovať v dobrodružstve.

Na celom Matboji je však dôležité najmä to, ako dokáže skupina navzájom komunikovať, aj dobrí matematici môžu zlyhať v komunikácii, naopak slabší to môžu dohnať komunikáciou a spoločným riešením problémov - "viac hláv viac vie".


Cieľom Matboja je
  • pútavej formou motivovať deti k matematike
  • pútavou formou podporovať ich tvorivé a logického myslenie
  • logické myslenie rozvíjať spoluprácu vrámci tímu
  • umožniť žiakom porovnať si svoje vedomosti so žiakmi iných škôl
Na stiahnutie:

Matboj aj na Vašej škole!

Tento rok máte prvýkrát možnosť prihlásiť Vašu školu ako nášho partnera na zorganizovanie regionálneho Matboja vo Vašom meste/obci. Potrebujete k tomu vhodnú miestnosť - triedu alebo jedáleň a stredoškolákov na výpomoc s organizáciou.

Pre vybrané školy poskytneme kompletnú príručku organizátora, úlohy, ceny a preplatíme občerstvenie. Nemusíte si lámať hlavu ani s poplatkami, registráciou a administratívou - súťažiaci sa budú prihlasovať online na našom webe.

Vaša škola sa tak môže zviditeľniť v regióne a žiaci získajú cenné skúsenosti s organizovaním podujatia tohto druhu. Koordinátorovi Matboja poskytneme bezplatne 2 knižky s množstvom ďalších námetov na matematiku a fyziku z portálu www.ucmeradi.sk.

Partneri sa môžu prihlásiť prostredníctvom tohto formulára.

Novinky

Momentálne neexistuje žiadna novinka.
 
Stránka bola zobrazená 25022 krát   Kontaktovať nás môžete e-mailom, prípadne iným spôsobom uvedeným v kontaktoch.   © P-MAT n. o., 2007